Kde si přijít k penězům?
Otázku ‚kde sehnat nějaké peníze‘ si nejednou klade kdekdo. Možná dokonce každý z nás se někdy ocitnul v takové situaci, kdy neměl tolik prostředků, kolik by bylo zapotřebí, a hloubal nad řešením tohoto problému. A nejednou to skončilo tím, že se dotyčný rozhodl vzít si půjčku. Což je často ta jediná možnost, jak překlenout zlé časy, jak dočasně vyřešit problémy, než se dotyčnému zase začne dařit lépe.
Ovšem ve chvíli, kdy se jeden rozhodne pro půjčku, je ještě stále to nejtěžší před ním. Protože ono nestačí jenom chtít, je třeba i přesvědčit toho kterého poskytovatele, aby dotyčnému nějakou tu půjčku dal. A to bývá nejednou velice těžké, ne-li přímo nemožné.
Znáte to, pokud už jste to zažili na vlastní kůži. Člověk přijde třeba do banky a než se mu potřebných peněz dostane, musí kdeco prokázat, doložit, potvrdit či vyvrátit,… Žadatel musí dokázat, že má dostatečné příjmy na to, aby měl z čeho splácet, že nemá problémy s registrem dlužníků, že není až po uši ani v jiných problémech a tak dále. A nejednou takový žadatel bance nedokáže vyhovět a odchází s nepořízenou.
A tak lze třeba podnikatelům, kteří se ocitnou v tíživé situaci, doporučit, aby spíše než na štěstí v bance zkusili vsadit na nebankovní sektor. Protože je to právě jeho americká hypotéka bez dokládání příjmů, kde je získání prostředků vcelku snadné. Není třeba tu mít ani tučné daňové přiznání, ani enormní příjmy, ba dokonce nemusí vadit ani nepodstatné záznamy v registrech dlužníků, exekuce, další závazky a podobně.
To jediné, na čem tu záleží, je nutnost dát za půjčené peníze do zástavy nemovitost. Což ale logicky není pro naprostou většinu z nás problém, protože leckdo z nás nějakou má. Byt, dům, chatu, pozemek, objekt vhodný k podnikání, prostě něco.
Pokud člověk tuto má a je ochoten ji do zástavy dát, má už prakticky vystaráno. Stačí už jen zažádat, dohodnout se, získat prostředky a postupem času je vrátit. Jak tomu bývá u dobrých půjček.