Vychytaná doba
1. chytré auto
2. chytrý telefon
3. inteligentní dům
4. chytré hodinky
To vše je běžnou součástí našeho věku. Pokud by do naší doby zavítali naše prababičky a pradědové, ti by asi koukali. Praděda mohl mít tak možná chytrého valacha, telefon by mu byl k ničemu, všichni se kterými se stýkal, byli, co by kamenem dohodil a v domě hospodařila prababička a ta měla svůj selský rozum, tak k čemu dům s IQ? A chytré hodinky? To už vůbec ne.
Na vsi stačil kostelník, který se třikrát za den dostavil ke zvonici, aby ohlásil, že je
· čas na vstávání a snídani
· pauzu a oběd
· konec práce a večeři
Jasné je, že pokud bychom uvažovali takhle, tak ještě dnes chodíme v dřevácích za volským potahem.
Chytré hodinky jdou s dobou
Moderní doba vyžaduje chytrost.A to nejen u lidí. Pokud bychom se vrátili k těm hodinkám, daly by se tak napůl chytrými nazvat i ty, co se objevily v roce 1972. Ukazovaly digitální čas a datum. Možná Vás napadá – jenom? Ale byl to určitě velký krok kupředu.
První chytré hodinky spatřily světlo světa až o dvanáct let později. Ty obdrželyaplikaci na
I. plánování
II. poznámky
III. světový čas
IV. kalkulačku
S dnešními se to rozhodně nedá srovnat. Když si uvědomíme, kolik mají ty nejlepší funkcí, napadlo by nás určitě, že je jejich majitelem přinejmenším James Bond.
Jen pro zajímavost
1) Wi-Fi přijímač
2) digitální fotoaparát
3) digitální kamera
4) čtečka paměťových karet
5) teploměr
6) výškoměr
7) stopky
8) GPS
9) dotykový displej
Chytré hodinky jsou vyráběny i přímo pro sportovce. Ty mají krom zmíněných funkcí ještě snímač pulzu, akcelerometr, digitální kompas a aplikace, které vyhodnocují jeho tělesnou zátěž. A ty ještě dokonalejší jsou vybavené barometrem. Napadá Vás ještě alespoň jedna funkce, která by mohla chybět? Mě rozhodně ne, ale nechám se do budoucna ráda překvapit něčím další, nečekaným.